Šis trešdienas rīts 7.klases skolēniem iesākās neparastāk,nekā tas notiek ikdienā,kad klase, sadalījusies divās grupās, dodas uz bioloģiju un latviešu valodu. Šorīt visi pulcējās audzinātāju kabinetā,lai noskaņotos gaidāmajai ekspedīcijai un sadalītos grupās,kuru ietvaros veiktu visus saņemtos uzdevumus. 

Ekspedīcijas mērķis – saliedēt klases kolektīvu, uzlabot sadarbības prasmes, iepazīties ar vietējo bioloģiskās saimniecības īpašnieci un mājražotāju Alisi Zariņu un motosporta entuziastu Gunti Lapsiņu.

Pienācīgi sagatavojušies – lērums uzkodu un piemērots apģērbs, 7.klases skolēni uzsāka 10,9 km garo ceļu ar 4 pieturvietām. Ceļš uz pirmo pieturvietu veda gar gleznaino,slapjo un bebru slidkalniņu pilno Rūjas upes krastu. Tas vijās un aizvijās līdz pilskalnam,kur skolēni saņēma darba lapu ar teksta caurumiem. Teksta tukšo vietu aizpildīšana nenoritēja tik ātri,kā gaidīts,tomēr,sadarbojoties vienam ar otru,skolēni ar uzdevumu tika galā.

Otrā pieturvieta ir kazu saimniecības apmeklējums un siera degustēšana. Saimniece Alise mūs sagaida ar siltu tēju un no kazas piena gatavotiem pončikiem,kas pazuda gaismas ātrumā. Skolēniem bija iespēja degustēt daudzveidīgos sierus,ko gatavo saimniece. Mēs uzzinājām,ka saimniecībā ir  35 kazas un viens āzis. Piena izslaukums no vienas kazas ir 1-2 litri dienā. Vēl uzzinājām,ka kaza ir vissenākais lauksaimniecības dzīvnieks,kas pieradināts Latvijā. Kad vēderi bija pilni, skolēni veica radošu uzdevumu – attēloja tautasdziesmu par kazu nelielā skečā.

Trešā vieta,uz kuru devāmies pa pļavām, uzkalniem,mazdārziņu teritoriju,privātīpašumiem, bija Eriņu mototrase. Tur mūs sagaidīja pats Guntis Lapsiņš un liels lietus mākonis. Skolēniem bija iespēja klausīties interesantā stāstījumā par motosportu, motokrosa sacensību noteikumiem, ekipējumu un sportistiem – gan plaši atpazīstamiem,gan vietējiem. Aktivitāti – izbraucienu ar blakusvāģi – skolēni ļoti gaidīja, taču beigās uztraukums par nezināmo ņēma virsroku un liela daļa skolēnu palika skatītāju lomā.

Ceturto pieturvietu – Eriņu muižu apskatījām tikai no ārpuses. Informācija par to mums vēl jāiepazīst.

Noguruši,mazliet salijuši, pa taciņu devāmies uz savu ekspedīcijas izejas punktu – skolu,lai apkopotu savus šīs dienas iespaidus un izpaustu savu māksliniecisko talantu, zīmējot kazu.

Pārskatot skolēnu iesniegtos komentārus par ekspedīciju, secinām,ka vieniem vairāk patika sieru degustācija un saimnieces Alises viesmīlība, bet otri novērtēja iespēju noklausīties un uzzināt daudz jaunas informācijas par motosportu.

 

Teksts:  7.klases audzinātājas Arta un Ilga

                                                                                  Foto:  7.klases audzinātājas un skolēni