*14.novembrī 1.a klases skolēniem latviešu valodas stundas notika Rūjienas pilsētas bērnu bibliotēkā. Apciemojuma mērķis bija iepazīties ar bērnu bibliotēku un tās dažādām iespējām, kuras skolēni var izmantot savā brīvajā laikā. Ekskursijā devāmies “vilcieniņā” kopā ar bibliotekārēm Maiju un Žannu. Iepazināmies arī pieaugušo literatūras nodaļu.

*Sekoja interesanta saruna ar bibliotekāri Maiju, jo viņa aicināja pirmklasniekus nosaukt lietas, priekšmetus, kurus viņi ņemtu līdzi, dodoties uz mežu. Tika piedāvāts grozs un mugursoma. Skolēniem vajadzēja nosaukt, ko tajos likt un kāpēc, lai varētu droši doties uz mežu.

*Ciemošanās turpinājumā bibliotekāres mūs informēja, ka no 14. līdz 20.novembrim bibliotēkā atzīmē Ziemeļvalstu literatūras nedēļu “Daba Ziemeļvalstīs”, kuras ietvaros kopā ceļojām pa mežu, izrunājām dažādas situācijas un iepazināmies ar ilustratīvu stāstu “Ja tu satiec lāci”.

*Pēc ciemošanās esmu pārliecināta, ka tagad pirmklasnieki noteikti zina, kā rīkoties, ja mežā satiec lāci.

Paldies laipnajām bibliotēkas darbiniecēm par sirsnīgo uzņemšanu un gardo cienastu no lāča gardumu galda!

 

1.a klases audzinātāja Silva