Sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību Rūjienas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes komanda kopā ar konsultanti Aigu Siliņu un skolēnu “izaugsmes grupas” skolēniem 21.aprīlī realizēja projektu “Iespēja Tev!”, ar mērķi saliedēt izlaiduma klašu skolēnu kolektīvu, veicinot vēlmi turpināt mācīties Rūjienas vidusskolā, motivējot Rūjienas vidusskolas jauniešu iniciatīvu, izaugsmi un līdzdalību sabiedriskajos procesos skolā un novadā.

Projekta realizācijā tika aizvadīta sadarbības diena, kura pašpārvaldes jauniešiem palīdzēja iepazīties ar 9.klases skolēniemšp.

Pašā sākumā jaunieši devās uz Rūjienas vidusskolas mācību virtuvi, lai dotos pirmajā aktivitātē. Jauniešu uzdevums bija kopīgi pagatavot picas, vafeles, mafinus un dažādas uzkodas. Katram skolēnam bija iespēja darboties virtuvē tika - viens grieza desu, otrs gurķus, trešais raudzēja mīklu, taču kopā mums izdevās pagatavot dažnedažādus ēdienus.

Prieks bija par dalībnieku rosību, jo darbošanās virtuvē tiešām saliedēja komandu.  Jaunieši sadalījās grupās un kopīgi cepa picas. Vecākie skolēni no pašpārvaldes uzraudzīja drošību virtuvē. Kamēr picas cepās Laura Jekale un Alīne Ķīkule novadīja interesantu un smieklīgu spēli. Jaunieši sastājās aplī, un pa vienam no krūzītes vilka ārā lapiņu, lai nolasītu turpinājumu teikumam – es šeit ierados, jo……...? Pēc spēles devāmies atpakaļ uz virtuvi, lai baudītu kopīgi pagatavotos ēdienus.

Kad darbi virtuvē bija beigušies, ar pagatavotajām uzkodām un kūkām devāmies uz vienu no skolas kabinetiem, lai kopīgi skatītos filmu. Klasi iekārtojām mājīgi, lai filmas skatīšanos padarītu patīkamāku. Izmeklētā filma bija “Avatars”. Filmas laikā jaunieši varēja cienāties ar saucamiem “snackiem” jeb uzkodām.

Dalībnieku enerģija bija nerimstoša. Kopīgi spēlējām spēles un dažādas aktivitātes, kuras veicināja sadarbības prasmes. Aktivitātes palīdzēja mums vienam otru vairāk iepazīt. Arī es uzzināju jaunas lietas par saviem klasesbiedriem – viņu interesēm, nodarbošanos pēc skolas u.tt.

Dienas noslēgumā, runājot ar projekta dalībniekiem, uzzinājām, ka viņiem patika šādi tipa pasākumi, jo varēja iegūt jaunus draugus un pie tam pavadīt labi laiku.

Īpašs paldies jāsaka vadītājai Aigai Siliņai, kas mums ieteica šādu pasākumu realizēt, un iepazīties tuvāk ar jauniešiem no pašpārvaldes un 9.klases.

 

 

Skolēnu pašpārvaldes vārdā

Paula Dreija

 

FOTOGALERIJA ŠEIT !