Pavasaris iesācies ar mācību gada izvērtējumu un atskatu par padarīto. 3.klases skolēniem mācību gada laikā tika piedāvāta iespēja 11.maija rītā doties uz Rīgu, lai apmeklētu Džimbas skolas nodarbību, Latvijas Dzelzceļu muzeju un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Šis bija brīdis, par kuru varam teikt: “Pelnīta ekskursija pēc padarītā darba.”

Džimbas skolā bērnus sagaidīja pats Džimba un viņa palīdzes!  

Nodarbību mērķis bija izglītot bērnus par drošību attiecībās. Programmas ietvaros ar mūzikas, rotaļu, filmiņu un lomu spēļu palīdzību sarežģītas/jutekliskas tēmas kļūst bērniem labi saprotamas.

Džimbas drošības soļu programma balstās uz ciešu sadarbību, lai, apgūstot tēmas, palīdzētu bērniem veidot drošu vidi sev apkārt un apgūt prasmes, kuras nepieciešamas drošu attiecību veidošanā.

Kamēr viena klasē Džimbas skolā, tikmēr otra klase devās uz Latvijas Dzelzceļu muzeju, kur guva informāciju par dzelzceļa vēsturi Latvijā. Latvijas Dzelzceļa muzeja gide lepojās ar plašāko platsliežu ritekļu kolekciju Baltijā.

Apmeklējot muzeju, sajūties kā ceļojumā, uzzini, kā vada vilcienu kustību un kā darbojas dažādas ierīces!

Nobeigumā abas klases gāja uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur gides pavadībā iepazina visus stāvus un izbaudīja brīnišķīgo panorāmas skatu. Šī bija lieliska iespēja skolēniem vairāk uzzināt, ko piedāvā bērnu bibliotēka un kā nepieciešams parūpēties, lai grāmatas būtu aplūkojams vēl daudzus gadus!

Paldies par šo iespēju projekta “Esi vesels, Rūjienas novada iedzīvotāj!” realizētājiem!

 

Tekstu sagatavoja un apkopoja

3.b klases audzinātāja Laila Virse

 

FOTOGALERIJA ŠEIT !